• GRUDZIEŃ

• LISTOPAD

• ANDRZEJKI

• Zabawa andrzejkowa z wykorzystaniem sprzętu zakupionego a ramach programu Laboratoria przyszłości.

Uczennice naszej szkoły Dorota Lubaszka oraz Gabriela Wójcicka zdobyły drugie oraz trzecie miejsce w konkursie fotograficznym dla szkół podstawowych „Srebrne miasto dzisiaj." W ramach nagrody wzięły udział w warsztatach fotograficznych, organizowanych przez ZS nr 1 w Olkuszu.

Gratulujemy! :)

• Marzec

• Ogromne gratulacje dla Doroty Lubaszki i Gabrieli Wójcickiej za zajęcie 2. i 3. miejsca w konkursie dla szkół podstawowych "Srebrne miasto dzisiaj".

Wszystkim uczniom kółka fotograficznego bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, zaangażowanie oraz kreatywność.

#laboratoriaprzyszłości

LINK DO PRAC KONKURSOWYCH NASZYCH UCZNIÓW

• Luty

• Za nami plenerowe zdjęcia kółka fotograficznego w ramach laboratoriów przyszłości. Zdjęcia odbywały sie w Olkuszu. Uczniowie wykonywali fotografie do konkursu dla szkół podstawowych "Srebrne miasto dziasiaj."

• Grudzień

• Kółko fotograficzne to nie tylko teoria, ale dużo praktyki:)

Przedstawiamy efekty naszej świątecznej sesji.

• LISTOPAD

• Kilka spotkań kółka fotograficznego już za nami. Najpierw odrobina teorii - uczniowie poznawali budowe aparatu, rodzaje aparatów oraz obiektywów. Przyszedl również czas na praktyke, a wiec jesienne sesje plenerowe.Tu brawa dla uczniów za kreatywnośc i artystyczne spojrzenie:)

LINK DO GALERII

• Wykorzystanie sprzętów zakupionych w ramach programu rządowego „Laboratoria przyszłości”.

• Do realizacji podstawy programowej z zakresu elektroniki na lekcjach techniki w klasach szóstych wykorzystano zestawy Boffin Magnetic zakupione w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”.  W zestawie znajdują się różne komponenty m.in. żarówka, mikrofon, joystick, głośnik, wyświetlacz LED.  Do każdego zestawu dołączona jest  instrukcja, która zawiera  szczegółowe opisy różnych projektów.  Dzięki zajęciom uczniowie mogą  zrozumieć, jak działają  poszczególne elementy począwszy od najprostszej żarówki do tych bardziej złożonych. Zajęcia są  prowadzone w sposób angażujący uczniów oraz sprzyjają rozwijaniu ich zainteresowań i umiejętności praktycznych, co pozwala na rozbudzenie świadomości technicznej i w przyszłości zaowocuje lepszym zrozumieniem nieustannie rozwijającej się dziedziny jaką jest elektronika.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwala na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, zdobywanie wiedzy i rozwój umiejętności praktycznych uczniów.

Ewelina Migas – Feliksik