• O ŚWIETLICY

• Pobyt dziecka w świetlicy szkolnej to przedłużony proces dydaktyczno – wychowawczy.

Celem nadrzędnym działalności świetlicy  jest wszechstronny rozwój osobowości każdego dziecka.

Świetlica w naszej szkole czynna jest od godz. 7.00 do godz. 15.30

Opiekę nad wychowankami sprawują:

mgr Monika Chmielińska-kierownik świetlicy

mgr Katarzyna Sawicka

mgr Agata Probierz

mgr Bartosz Celadyn

Do zadań świetlicy należy:

-dbanie o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie dziecka,

-zapewnienie opieki wychowawczej uczniom przed i po zajęciach szkolnych,

-tworzenie warunków rozwoju ucznia,

-tworzenie odpowiednich warunków do nauki i odpoczynku,

-rozwijanie zainteresowań dziecka,

Zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć uczniom przebywającym w świetlicy proponujemy udział
        w różnorodnych formach zajęć świetlicowych:

-zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredką, malowanie farbami, wycinanki, lepienie z plasteliny, papieroplastyka,

-zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy na świeżym powietrzu, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, gry i zabawy ruchowe w Auli szkolnej,

-zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, ćwiczenia w poprawnym czytaniu, recytacje, rebusy, krzyżówki, zgadywanki itp.

-zajęcia z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy,

-zajęcia wyrównawcze: pomoc w odrabianiu zadań domowych, nadrabianie zaległości szkolnych, przygotowanie się do lekcji z pomocą wychowawcy świetlicy.

Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawach dekorujących naszą świetlicę. Wychowawcy świetlicy starają się, aby atmosfera w świetlicy była miła i przyjazna.
        W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.
        Przy świetlicy znajduje się również stołówka szkolna oferująca uczniom obiady.