SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO – FOTOGRAFICZNE

„PRZYRODA W OBIEKTYWIE”

opiekun koła: Renata Wcisło3d illustration of photographic camera and butterfly on white ...

Podczas zajęć wykorzystywany jest sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

KOPALNIA WIEDZY O CYNKU W BUKOWNIE

29 września 2023r członkowie koła odwiedzili multimedialne muzeum poświęcone górnictwu na ziemi olkuskiej, które znajduje się w budynku administracyjnym byłej kopalni Ulises.
    W „Tunelu czasu” uczniowie obejrzeli seans
    audiowizualny pod tytułem „Żywioły”. Zwiedzili salę zatytułowaną „Skarby ziemi olkusko-bolesławskiej”. Jej ekspozycja opowiada o przekroju geologicznym złoża Pomorzany. Duże wrażenie zrobiła instalacja interaktywna prezentująca minerały z różnych er. Nie zabrakło także kolekcji minerałów. Wszyscy byli pod wrażeniem wizualnych doświadczeń kopalni wiedzy.

54 Rajd „ Jesień Jurajska „

30 września 2023r członkowie koła i nie tylko pokonali 10 kilometrową trasę podczas 54 Rajdu „Jesień Jurajska” zorganizowanego przez odział PTTK w Zawierciu oraz Klub Turystyczny „Ostańce”. Uczniowie pokonali trasę: Centuria – Mitręga – Rokitno Szlacheckie – Łazy. Pomimo jesienno – deszczowej pogody wszyscy dzielnie stawili się na mecie w Łazach gdzie otrzymali słodki poczęstunek.

• SUKCES DOROTY

• Dorotka Lubaszka zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. "Tradycje Górnicze Ziemi Olkuskiej W Obiektywie”.

Wyróżnione zdjęcie zostało wykonane przez Dorotkę podczas wycieczki Koła Turystyczno - Fotograficznego do Kopalni Wiedzy o Cynku w Bukownie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

LINK DO GALERII

• Symbole miast Polski - Praca wykonana przez uczennice z Koła Turystyczno - Fotograficznego

• SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

18 stycznia, na kółku turystyczno - fotograficznym "Przyroda w obiektywie" odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Buczyńskim, którego pasją od wielu lat jest fotografia. Opowiedział o swoim hobby, o sztuce fotografowania oraz pokazał uczniom zdjęcia ze swojej bogatej kolekcji. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć różne aparaty fotograficzne z kolekcji Pana Andrzeja. Słuchali opowiadań z wielkim zainteresowaniem, odpowiadali na zadawane pytania oraz sami pytali o interesujące je rzeczy. Spotkanie bardzo podobało się uczestnikom.

LINK DO GALERII

• 50 RAJD „ PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE ” POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO

• Organizatorzy: Oddział PTTK im. A. Janowskiego,  Klub Turystyczny  „OSTAŃCE” w Zawierciu

Dnia 23 marca 2024r. członkowie Szkolnego Koła Turystyczno -Fotograficznego „Przyroda w obiektywie” i nie tylko uczestniczyli w 50 rajdzie „Przebiśniegom na spotkanie.”

Trasa rajdu biegła przez: Rodaki – Świniuszkę – Żelazko – Pustynię Ryczowską – Ryczów w sumie 8 km marszu w pięknej okolicy. Pogoda bardzo nam dopisała.
      Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzenia zabytkowego kościółka w Rodakach a potem razem z przewodnikiem przeszliśmy w pięknej scenerii 8 km do Ryczowa. Po drodze zatrzymaliśmy się m.in. pod pomnikiem ofiar poległych w I i II wojnie światowej oraz w czasie Powstania Styczniowego.
      Na mecie rajdu w szkole Ryczowie uczestnicy otrzymali dyplom oraz poczęstunek.