•             Świetlicowa innowacja          „Kolorowe kramy”

• Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć opiekuńczo - wychowawczych w świetlicy szkolnej. Innowacja skierowana jest do uczniów przebywających w świetlicy szkolnej po zajęciach lekcyjnych. Proponowane działania są oryginalne i bardzo urozmaicone.
        Głównym celem jest szerzenie idei kreatywności, indywidualizmu i wyobraźni uczniów
        z wykorzystaniem różnorodnych elementów plastyki. Zajęcia mają zachęcić i motywować uczniów do rozwijania zdolności plastycznych, wrażliwości i twórczego myślenia oraz wspierać ich twórczość i aktywność plastyczną. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik i materiałów dzieci będą ćwiczyć motorykę małą, skupią uwagę na wykonywanym zadaniu, nauczą się zgodnie współpracować w grupie i doprowadzać wszelkie działania do końca.
        Relacje z działań innowacyjnych będziemy prezentować  na stronie internetowej szkoły oraz facebooku.  Wszystkie prace dzieci przedstawimy w formie kramów i wystaw na korytarzu szkolnym. Po zakończeniu innowacji dla najaktywniejszych uczestników przewidziana jest nagroda - nocka w szkole.