• REGULAMIN

• REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW
        Z PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH
         I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

Uczniowie klas 1 - 8 szkoły podstawowej będą korzystać z podręczników zakupionych przez szkołę w ramach dotacji celowej. Bezpłatne podręczniki są własnością szkoły.

Wypożyczanie uczniom podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz przekazywanie materiałów ćwiczeniowych

1. Biblioteka szkolna gromadzi podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe.
        2. Podręczniki i materiały edukacyjne powinny być użytkowane przez okres co najmniej trzech lat.
        3. Biblioteka nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki lub materiały edukacyjne.
        4. Wypożyczanie i zwrot podręczników lub materiałów edukacyjnych podlega ewidencji. Ewidencja prowadzona jest przez nauczyciela bibliotekarza.
        5. Podręczniki lub materiały edukacyjne wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Uczniowie zobowiązani są zwrócić komplet bezpłatnych podręczników do biblioteki w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły w stanie dobrym, umożliwiającym dalsze użytkowanie (bez zabrudzeń, uszkodzeń, notatek itp.).
          O dopuszczeniu podręcznika do dalszego użytkowania decyduje bibliotekarz i wychowawca klasy.
        6. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
          W przypadku, zniszczenia lub zagubienia materiałów ćwiczeniowych, rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani, we własnym zakresie, zaopatrzyć dziecko w nowe materiały ćwiczeniowe.
        7. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.
        8. Dołączone do podręczników płyty CD, DVD, mapy, plansze itp. stanowią integralną część podręczników.

Obowiązki ucznia związane z wypożyczeniem

1. Przez cały czas użytkowania podręczników lub materiałów edukacyjnych uczeń zobowiązany jest dbać o stan użytkowy książek.
        2. Wypożyczone podręczniki należy zabezpieczyć przed zniszczeniem (obłożyć), przechowywać i użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

Postępowanie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia
        lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego

1. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego rodzic/prawny opiekun dziecka jest zobowiązany zwrócić koszt zakupu podręcznika.
        2. Dołączone do podręczników, materiałów edukacyjnych płyty CD, DVD, mapy, plansze itp. stanowią integralną część podręcznika lub materiału edukacyjnego i należy je zwrócić wraz z podręcznikiem/materiałem edukacyjnym. Zagubienie płyty CD, DVD, mapy, planszy itp. skutkuje koniecznością zwrotu kosztów całego podręcznika lub materiału edukacyjnego.

Postanowienia końcowe

1. Organem uprawnionym do zmiany i interpretacji postanowień regulaminu jest dyrektor szkoły.
        2. Decyzje w kwestiach z zakresu wypożyczania lub zwrotu podręczników lub materiałów edukacyjnych, które nie są ujęte w niniejszym regulaminie, podejmuje dyrektor szkoły.
        3. Rodzice/prawni opiekunowie zostają zapoznani z regulaminem korzystania
          z bezpłatnych podręczników i zobowiązują się do przestrzegania go, co potwierdzają własnoręcznym podpisem.