1. Z centrum multimedialnego mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie  gimnazjum, a także pracownicy.
        2. Godziny otwarcia centrum multimedialnego określa harmonogram pracy biblioteki.
        3. Komputery w czytelni służą przede wszystkim do celów edukacyjnych, np. wyszukiwania informacji w sieci Internet, w zainstalowanych programach multimedialnych, korzystania z programów i gier edukacyjnych, pracy indywidualnej.
        4. Z jednego stanowiska komputerowego może korzystać jedna osoba.
        5. Przed skorzystaniem z komputera należy uzyskać zgodę bibliotekarza.
        6. Bibliotekarz udziela niezbędnych porad w zakresie korzystania z Internetu oraz zainstalowanych na stanowiskach programów komputerowych. Poszukiwania prowadzi sam użytkownik.
        7. Bibliotekarz ma prawo monitorowania aktualnie wykonywanych przez czytelnika czynności.
        8. W czytelni obowiązuje kategoryczny zakaz:
        • instalowania własnych programów;
        • kasowania programów zainstalowanych;
        • kopiowania zainstalowanego w komputerach oprogramowania;
        • korzystania z własnych nośników danych bez zgody bibliotekarza;
        • drukowania bez zgody bibliotekarza;
        • manipulowania przy gniazdkach, przewodach, wyłącznikach itp.;
        • spożywania posiłków i picia napojów;
        • głośnych rozmów.
        1. Czytelnik ma obowiązek poinformować bibliotekarza o zauważonych uszkodzeniach sprzętu i oprogramowania.
        2. Nieprzestrzeganie regulaminu wiąże się z zakazem korzystania z ICIM na czas określony przez bibliotekarza.
        3. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje bibliotekarz.