• REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W CZASIE EPIDEMII COVID-19

od 1 września 2020 r.

1. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej zgodnie
          z harmonogramem pracy wypożyczalni i centrum multimedialnego.
        1. Do pomieszczenia biblioteki mogą wchodzić tylko uczniowie naszej szkoły.
        1. Każdy czytelnik przebywający w bibliotece powinien mieć założoną maseczkę zasłaniającą usta i nos.
        1. Uczeń po wejściu do biblioteki musi zdezynfekować ręce.
        1. Maksymalnie do wypożyczalni biblioteki mogą wejść 2 osoby: jedna wypożyczająca (zwracająca) książki, druga – oczekująca
          (w wyznaczonej strefie). W przypadku większej liczby osób chcących skorzystać z biblioteki, powinny one oczekiwać na korytarzu
          w bezpiecznej odległości, minimum 1,5 m.
        1. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
        1. Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia – co godzinę.
        1. Regularnie będą dezynfekowane powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki, blaty, sprzęt komputerowy itp.
        1. Zwracane książki odkładane będą na wyznaczone miejsce. Odizolowane egzemplarze oznaczane datą zwrotu muszą być  wyłączone z wypożyczania na minimum 2 dni.
        1. W Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej może jednocześnie przebywać 4 uczniów, zajmując co drugie miejsce przy stanowiskach komputerowych.
        1. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje bibliotekarz.